English version

FIRMA

Firma Automatyka Melioracyjna Włodzimierz Frąckowiak powstała w 1987 r. Początkowo zajmowaliśmy się budową instalacji wodnych dla ferm rybnych,następnie nawadnianiami dla rolnictwa, w chwili obecnej zaś główne obszary działalności to automatyczne systemy nawadniania ogrodów, parków i obiektów sportowych w tym skoczni narciarskich (zraszanie igielitu) oraz pól golfowych.

Miło nam się pochwalić iż jesteśmy jedyną jak do tej pory firmą w Polsce, która wykonuje instalacje na letnich skoczniach narciarskich. Nasze systemy zraszania zostały zainstalowane na siedmiu skoczniach narciarskich, zarówno w Polsce (Zakopane, 2002 i 2004) jak i za granicą (Einsiedeln w Szwajcarii, 2005). Największy system (Wielka Krokiew K-120 w Zakopanem) dostarcza wodę do zraszaczy na wysokość około 150m.

Największa instalacja na polu golfowym została wykonana w 2004 dla firmy Toya, na nowo wybudowanym polu golfowym we Wrocławiu (18+9 dołków). Wybudowany system zraszania obejmuje około 80 ha powierzchni, razem około 1000 zraszaczy, wydajność stacji pomp 180m3 na godzinę.

Nasza firma posiada niezbędne doświadczenie, sprzęt i pracowników. Mamy własnych operatorów maszyn, instalatorów oraz elektryków. Pozwala to na bardzo krótkie czasy realizacji.